Forumas | Audinys.lt - austiniai rankdarbiai, audimo technikos, audiniai | Audimas. Nuo.. iki. Naujienos ir patarimai

LiraLira
o ačiū labai pasižiūrėsiu
SaulyteSaulyte
Sveika lira...panevezyje yra puiki lino parduotuve http://www.linas.lt/lt/parduotuves/
veilokineveilokine
Tikrai nereikia senesnio amžiaus moterėlių, tereikia tik aparačiuko. veiksmas visai paprastas
LiraLira
sveiki visi norėjau paklausti, gal kas žino, kur žemaitijoj galima gauti lino. žinau, kad Plungėj yra nebloga parduotuvė, bet norėjau apsišnipinėti ir kitur. gal kas žinot ką naujo?
LiraLira
ydomus audimo būdas. kažkas panašaus į kilimus?.. ar aš neteisingai supratau?
robe-arobe-a
man taip pat patiko, grąžūs darbeliai
LiraLira
ooo kaip malonu kad dar yra audžiančiu jūsų darbai labai ydomūs. malonu kad prisijunget prie pokalbio kokia jūsų nuomonė apie audimo nykimą?
LiraLira
bus proga ir prie jūros nuvažiuoti. ir edukacinę pamoką pamatyti
robe-arobe-a
ačiū už kvietimą, jei atsiras galimybė vasarą užsuksime
LiraLira
manau, kad dauguma senesnio amžiaus moterų, kurios gyvena kaime, galėtų verpti. nesvarbu vilna avies ar šuns. vilna yra vilna laukiam nesulaukiam svečių. jei tik norit, jei turit susidomėjimo, sutiksim su duona ir druska
KristinaLKristinaL
Lira, labai noreciau atvaziuoti, bet reikes paauginti vaikucius ir tada ieskosiu Jusu, kad mokytis ; ) Turiu toki klausima: kur galima rasti moteryciu, mokanchiu verpti? Turim suns vilna ir noretume, kad kas nors suverptu...
LiraLira
pas mane, Kretingos rajone, Motiejaus Valančiaus muziejuje yra audimo mokyklėlė. aš ir mano mokytoja ten mokome austi. kaip nors galėtume priimti mokinių vasarą, bet ar yra galimybė atvažiuoti iš kito Lietuvos galo tame muziejuje galima pamatyti ir stakles, ir įvairių audinių.
justejuste
tai reikia palaikyti ryšį,kad kada susitikti galėtume.
LiraLira
LOLITA - AŠ JAU MOKU. tik vat nėra kaip kitų išmokyti. esame išsimėtę skirtingose Lietuvos kraštuose. šiaip tai su mielu noru
justejuste
LIRA TU ISMOK o pasui tu mus mokysi. Gerai?
LiraLira
mano mokytojai vian tai kad aš domiuosi jau yra labai gerai - reiškia po jos audimas neišnyks. tad ji perduoda savo patirtį man ir tai nieko nekainuoja. mokytis pačio audimo yra nesunku, išmokstama greitai, tik reikia noro. daugiau laiko atima kai reikia mokytis iš ko viskas susideda, kaip pataisyti jei kas neišeina, kaip pasiuošti siūlus audimui. tai yra sunkiausia. o mes džiaugiamės jei ir į tas muges pakviečia
robe-arobe-a
Gaila, bet dabar dažniausiai būna tik senųjų amatų pristatymai tautinių švenčių metu (renginiai Kernavėje, Rumšiškėse ir kt..),dar muziejai pristato meistrų parodas ir organizuoja susitikimus su autoriais
KristinaLKristinaL
Lira, 2010-02-10 18:59:29
dabar labai sunku rasti žmonių mokančių austi. aš mokausi pas tautodailininkę Reginą Jablonskienę. o laikas mano suskaičiuotas minutėmis. po mokyklos aš audžiu, po to lekiu į muzikos mokyklą. o audimas toks dalykas kad geriau vieną kartą pamatyti o ne šimtą kartų išgirsti. gaila kad tik nėra galimybių šito amato mokyti plačiai.
O vat kiek laiko reiktu skirti audimui, kad ismokti? Ir kaip butu galima to ismokti? Ar jusu mokytoja priema mokines? Kiek tai kainuoja?
justejuste
Kaip gaila, kad gyvenu kaime .Būtinai eičiau pasimokyti audimo.
LiraLira
dabar labai sunku rasti žmonių mokančių austi. aš mokausi pas tautodailininkę Reginą Jablonskienę. o laikas mano suskaičiuotas minutėmis. po mokyklos aš audžiu, po to lekiu į muzikos mokyklą. o audimas toks dalykas kad geriau vieną kartą pamatyti o ne šimtą kartų išgirsti. gaila kad tik nėra galimybių šito amato mokyti plačiai.
justejuste
Aš iš Rokiškio. Bet negirdėjau,kad pas mus vykt kokios pamokėlės apie audimą
robe-arobe-a
lolita09, 2010-02-10 08:04:51
Audimas geras dalykas, bet aš tai net nežinočiau nuo ko ir pradėti. :blush1 Norėčiau išmokt austi juostas.kur galima gauti informacijos

neparašei iš kokio tu miesto? Kaune prieš Velykas tautodailininkai pristato senas tradicijas, rodo kaip austi ir juostas. Dabar moko pasigaminti užgavėnių kaukes, pamokėlės vyksta ir kituose miestuose
robe-arobe-a
Puiku Lira, linkiu sėkmės konkurse neparašei kur audi savo darbelius, kur daugiausia praleidi savo laiko
justejuste
Audimas geras dalykas, bet aš tai net nežinočiau nuo ko ir pradėti. :blush1 Norėčiau išmokt austi juostas.kur galima gauti informacijos
LiraLira
tai dėl vietos labai nepatogus baldas. tikrai reikia gana didelio ploto. aš pati namuose neturiu staklių, bet labai tikiuosi įsigyti. net verkti norisi kai dauguma žmonių sako kad išmetė stakles o štai aš tikiuosi daug su audimu pasiekti, nes dalyvauju technologijų olimpiadoje. jau važiuosiu į respublikinį konkursą vat ir pasigyriau
robe-arobe-a
Mano močiutė jaunystėje taip pat ausdavo rankšluoščius, staltieses, užtiesalus...Turiu aš jos darbelių.
Kai persikėlė gyventi į miestą stakles paliko. Tikrai reikia atskiro kambario rimtom staklėms o tu audi namie ar centre
http://www.lietuvostautodaile.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=84&Itemid=7
LiraLira
net aš, skaitanti save audėja, visiškai nesuprantu kas čia parašyta viskas tikrai nėra taip sudėtinga kaip atrodo (nenusigąskit kas skaitot)
nuotraukose staklės iš sėdimos vietos, ir kai audžiama
  
LioleLiole
Audimas – audinio gaminimas iš siūlų audimo staklėmis tam tikra tvarka supinant dvi statmenas siūlų sistemas - išilginę (metmenis) ir skersinę (ataudus). Audinio savybes, išvaizdą ir raštą (naudojant ir skirtingų spalvų siūlus) lemia siūlų supynimo tvarka, arba pynimas.

Straipsnis apie audimo technologiją ir istoriją, skaitykite http://lt.wikipedia.org/wiki/Audimas