Forumas | Pokalbiai bendromis aktualiomis temomis | Kaip vertinat savo kūrybinius darbus ir kaip juos įkainuojat?

skrendamskrendam
Rankdarbius daugiau teko daryti sau, saviškiams, dovanų, tad nelabai teko skaičiuoti kainas. Bet kai prispiria šis reikalas - būna labai sunku jį įvertinti. Rankų darbas yra kūrinys, į kurį sudedama daug, tarsi dalelė paties žmogaus.O tokius dalykus visada sunku įvertinti pinigais. Bet, vardan to, kad kūrėjas galėtų gyventi ir toliau kurti jam reikalingi pinigai
Manau, kad turėtume tiesiog imti ir paskaičiuoti tą kainą ir svarbiausia nenusipiginti
Yra geras straipsniukas šia tema http://www.rinran.lt/2011/07/kas-sudaro-rankdarbiu-kaina.html
eziukstiseziukstis
Aš siūlyčiau kūrėjoms nenuspiginti tik dėl to, kad bendrai paėmus mažos algos pas mus Lietuvėlėje. Yra žmonių, kurie supranta vertę ir pasiruošę mokėti prideramą kainą už kokybišką rankų darbą, taip ir turėtų būti. Per pigi kaina sukelia iš karto kelia nepasitikėjimą preke ir nuvertina visas jėgas, mintis, emocijas, laiką ir darbą, kurį žmogus į gaaminį sudėjo. Juk, manau, daugumai tai ne tik "paėmiau medžiagas ir suleplinau kažką". na, bent man taip niekad nėra buvę...
SiJuPartySiJuParty
Kiekvienas darbas surasti savo pirkėją, tačiau manau, kad Lietuvoje yra kita "bėda" (jei taip galima pasakyti). Lietuvoje yra labai daug žmonių kuriančių, rankdarbiaujančių, todėl ir dėl to kainos nėra didelės. Žinoma, ne tik tai sąlygoja mažas kainas. Tad labai pritariu Coldly, kad nusipiginti negalima ir kad maža kaina nupigina ir labai išskirtinį gaminį.
Sėkmės ieškant išskirtinio pirkėjo išskirtiniams darbams
juodas1980juodas1980
Kas neuzsiemineja rankdarbais,tai tie ir neivertins musu darbu?!Mano vyras yra pasakes ,ar verta uzkelius litus ustrukt tiek laiko....
blansyteblansyte
turbut nesuklysiu pasakydama,kad kiekvieno kurejo svajone ne tik kurti ,bet ir pragyventi is to.Deja,tas duota tik tam kuris prie kurybines gysleles dar turi ir gerai issivysciusia "biznieriaus "gysla ,o tai labai retai pasitaiko.
solo-vejassolo-vejas
na man sako kad mano darbai per pigus bet as nezinau kaip ikainoti ideja, darba. man tai visai nesunku cia kainas uzdejau ne tam kad pasipelnyt o kad galeciau vel dazu nusipirkti ir toliau kurti o taip pat noriu kad mano kuryba atsidurtu pas ka nors ant sienos. p.s mes gi menininkai o ne vadybininkai ne musu darbas pardavineti
coldlycoldly
na..visokių žmonių yra..kadangi studijavau aprangos dizainą,tai buvo kalama,kad mūsų darbai yra autoriniai ir vienetiniai..ir jokių būdu nereikia savęs nupiginti..jei klientas šaukia,kad per brangu,vadinasi jis nėra vertas tos prekės..kiekvienas drabužis,papuošaliukas ar kitas rankų darbas ras savo šeimininkus,kurie net nesusimastys apie kainą ir dar paklaus,kodėl taip pigu..?šiaip..jei atvirai,man kiek juokinga,kai jaunutės mergaičiukės pardavinėja papuošaliukus,kurių aprašyme yra Swarovskiai,sidabras ar kiti akmenukai,o ne kokia plastmasė ir parašo kainą-10-12Lt..jum tai nejuokinga..?jaunutėms klientėms tai gal ir smagu,kad gali pasipuikuoti tokiu grožiu ir už tokią kainą..bet..viena moteriškė yra man sakiusi-"aš už tokia kainą,tariamų tokių Swarovskių,galiu ir Maximoj tada nusipirkt..".Išvada ta,kad pigi kaina,nupigina ir patį rankdarbį..na,šia tema galima daug diskutuoti..
tad mielosios,gerbkit save ir savo nuostabius darbelius,kurie verti daug daugiau..
(P.S.jei vis dar abejojat dėl kainos,tai pridėkit 21%PVM)
edituteeeedituteee
Istikruju pas mus lietuvoje priprate kinietisku pigiu prekiu prisipirkti uz tai sunku rankdarbi parduoti nes brangu. As kazkaip kulturineje istaigoje darbus pristacius esu , tai visom reiktu , bet uzdika. Geriau jos turguj nusipirks. Todel mano darbai daugiau iskeliauja i uzsieni arba Vilniu ar Kauna.
AniutaAniuta
дааа...тоже с этой проблемой сталкиваться стала чаще... с умным человеком пообщалась...теперь у меня такой деви3.дорого???валяйте шейте вяжите тогда сами!!!наш труд. и МЫ сами выставляем цену..!! я перестала дарить и отдавать свои вещи 3а бесценок. так не должно быть!ведь простой мак. свой. я почти 3 дня ЛЮБЛЮ со всеx сторон...то листок то тычинки то сами лепесточки. а что говорить про сумки и шали.валенки и тапки???3а 3 часа качественную вещь не сваляешь
надеюсь нас поймут потребители и ценители !!!
jurgidajurgida
OS, 2010-06-12 01:48:19
Nesamones plirpiat, nes autorinis darbas visuomet bus brangesnis nei masines gamybos produktas, tik apmaudu,kad kazkam dar tokie klausimai kyla

Kazkas mane ne taip suprato, taip mes zinom, kad jis turi but brangesnis, autorinis darbas, o nesamones as cia nematau tik tiek, kad lietuviai, tautieciai musu to nesupranta, kas nori pavyzdziui, dirbini isigyti. Norit sakyt, kad jus uzdeja kaina pirkejui nenuleidziat? Aisku, kad taip! su saiku, bet nuleidziat.
Ilgai sedejau ir galvojau, kaip cia taisingai issireiskus, kad mane suprastu. Pabandysiu, tik nekritikuokit baisiai uz mano mintis. As pagalvojau, jei ekologiskos prekes gavo etikete ir pirkejai, vartotojai pradejo juos labiau vertinti, kodel mes niekaip nepadorom savo darbu bent jau "sidabriniais", kad ir musu pirkejai trokstu, gerbtu musu rankdarbius. Pavyzdziui, uzeini i drabuziu parduotuve ir matai megztuka, kurio kaina siekia 199 lt, o musu darbas, kaip minejo 90 lt + siulai, tai visgi nuvertinam savaji? va apie ka as kalbu...
ALOESALOES
Добрый день! Я на этом сайте довольно долго и могу тоже сказать своё мнение. Первое, что бросается в глаза - это что огромное колличество работ на этом и других сайтах стоят без цен вообще, типа цена договорная. Я убеждена что это неправильный подход. Нужно сразу ставить цену своей работе потому что люди стесняются или не имеют времени распрашивать о цене письменно, смотрят на цену и товар вместе и если устраивает то тогда пишут, может есть возможность спустить немного цену.Не надо бояться писать правду, прятаться, как-бы кто чего не сказал. Вот посмотрите цены на мои изделия из бисера. Я ставлю высокие цены не потому что они завышены, а потому что они именно столько и стоят, ведь цену ставлю не за материал, хотя бисер- довольно дорогое удовольствие, особенно если чешский и тем более японский. Цена именно за работу. Порой одно изделие делается 70 часов, чистого времени. И плюс авторская разработка моделей.Да разве это не стоит? При подсчёте поймёте что и эти цены сильно занижены. Я понимаю,что наверное "велосипед" нынче сложно изобрести, однако у всякого мастера все работы индивидуальны и неповторимы.
Ещё раз повторюсь СТАВЬТЕ ВСЕГДА ЦЕНЫ. Это и реклама и со временем людям тоже будет понятно за что они платят.
Читала много всякиих высказываний по этой теме на разных сайтах в разных странах - и везде похоже, а смысл один - просто так на ручной работе не заработать, но уж если сдалано и КАЧЕСТВЕННО, то и цена должна быть достойная. Так было и будет во все времена.
Поэтому делайте всегда самым лучшим образом красоту, давайте достойную цену и цените свой и чужой труд. Я слишком много написала,но подпилываюсь под каждым словом С уважением Ирина.
OSOS
Nesamones plirpiat, nes autorinis darbas visuomet bus brangesnis nei masines gamybos produktas, tik apmaudu,kad kazkam dar tokie klausimai kyla
veilokineveilokine
Jei darbas kokybiškas tai ir kaina turi būti(nors kas čia žinos kokybiškas ar ne ), bet šlamštuku vistiek nereiktų pirkti nors ir pigiai.
sonatasonata
As tai manau, kad cia suveikia is tarybiniu laiku atejes stereotipas - namie megztas ar siutas rubas turi kainuoti pigiau nei parduotuveje, o va jau uz is po stalo istraukta deficita kad ir labai prastos kokybes tai jau verta moketi!
O dar kai pasako "Kas cia yra toki megztuka numegzti - as irgi mokykloje esu servetele nunerus" tai ir atsakau - jei jau taip paprasta, tai ir nusimegzk
O jei apie kainas, tai Kaune imu uz S-M dydzio megztuko numezgima 80-90 lt be siulu ir tai manau per mazai, bet per krize kainu nenuleidau
jurgidajurgida
as, atvirai, irgi kaina palaikau, ir tai manau, kad kaina permaza. i kaina juk iena siulai, darbas, ir ne tik siulu ejome ieskoti, vaziavome pirkti, kiek kuro panaudojom visas islaidas sudejus manau, vos ne uz aciu ir atiduodam. kad dauguma musu, taip va ir neivertinam savo darbo, kad viska darom, stengemes, o pirkejai sako brangu, na jei jiems mielesnis darbas made in chine sekmes po pirmo isplovimo bei banaalybes ir neoriginalumo. Tai kaip mums apginti savo darbus? Visoms prilaikyti kaina?
irmuzeleirmuzele
jau net nejuokinga darosi kai zmones praeidami saukia kad LAABAI BRANGU!! bet as nebenuleidineju kainu -nusibodo uz dyka dalinti -nenori nepirk aisku netaip jau ir brangu pas mani....
Editos-spalvosEditos-spalvos
Labukas, Jurgida, aš tave puikiai suprantu, mes abi uteniškės, o Utenoje pvz už megztuko numezgima su mano siūlais siulo 70Lt, man už tokią kainą nekila rankos nei megzti, nei nerti Vilniuje jau šiek tiek kitaip, pradeda rankų darbą vertinti, apskritai, kas pats nebandė nert - neišsivaizduoja kiek tam reikia laiko ir kantrybės
jurgidajurgida
Sveiki visi, noriu pasidometi, ant kiek mes rankdarbiu meistrai vertiname savo darbus. Ar nemanote, kad rankdarbiai Lietuvoje perpygus? Ar mes, zmonems, nepaiskiname darbo, laiko, fantazijos, kurybingumo, bei idejos svarbos? Mano nuomone, kad musu darbeliai turi buti aukstesnio ivertinimo nei parduotuvese ar turgavietese, mes juk atiduodam visa save, kas ir atspindi musu darbuose.