GreRus

Rankdarbių pamokos: Margučių marginimas vašku.

010

 

Kad ir ilgokai žiema neskuba pasitraukti, Verbų sekmadienį primalė krūvas sniego, vis tiek netrukus sulauksime šv. Velykų. Kokios gi Velykos be margučių. Noriu pasidalinti kaip paprasčiausiu būdu galima marginti margučius vašku. Tiksliau, parafinu iš paprastų skridininių žvakučių. Reikės paprasčiausių priemonių: kietai virtų kiaušinių, pieštuko su mažu vinuku ar adatėle gale, dažų kiaušiniams marginti.

 

Žvakutę uždegame ir piešiame ant kiaušinio ištirpusiu parafinu norimus raštus.Jei adatėlė per šalta, ją pakaitiname žvakutės liepsnoje. Galima marginti ir natūraliu vašku, tuomet reikėtų virš žvakutės mažame indelyje tirpdyti natūralų vašką ir juo marginti margučius. Kiaušiniai turi būti truputį šilti, bet ne karšti, kad parafinas stingtų. Ant šaltų kiaušinių būtų sunku piešti, nes nebaigus nupiešti brūkšnelį, jau sustingtų parafinas. Kažkiek papiešus ant kiaušinio, kišame jį į norimus dažus.

Štai koks gavosi rezultatas.

Jeigu norime margų kiaušinių, galime vėl kažkiek papiešti ant kiaušinio ir kišti jį į kitos spalvos dažus, o paskui dar ir į trečios :)

Numargintus kiaušinius geriausia palikti nudžiūti ant grotelių. Paskui galime nuvalyti parafiną. Kiaušinį palaikome virš degančios žvakutės, tada servetėle nuvalome parafiną. Taip  nuvalome visą kiaušinį.

Galima dažyti ir natūraliais dažais, bet tuomet paruoštuose dažuose reikia laikyti daug ilgiau, kartais ir per naktį. Man gražiausiai dažo kiaušinių lukštai ir raudongūžis kopūstas.

Gražių švenčių visiems!