Forumas | Mezginys.lt - megzti rankdarbiai | Mezgimo idėjos ir svajonės

VitaVita
Mezgimo svajonių kiekis aplenkia fizines žmogaus galimybes. Ar mus supranta tie, kas nemezga?
KristutKristut
Šalikas gražus
  
VitaVita
Mane išmokė megzti mama, paauglystėje. Visas mezgimo technikas parodė. Kaip gerai ji padarė. Kurk ir megzk - tik pinigėlių siūlams reikia ir būtina turėti kam megzti. Ar visos turime kam megzti?
KristutKristut
Man gražu
  
KristutKristut
Idėjos mezgant nuo šono
  
KristutKristut
Siūlės yra ant pečių ir ant šonų, pradedu megzt nuo rankovės- ten buvo dėta 50akių, stulpeliu 15-20eilučių, tada centrinei pynei 24akys ties viduriu gerosiomis,nes keičiama 3 sruogos, po 8 akis, o šoninių pynių raštai pagal fantaziją Iki pažasties šonuose platinau kas 10eilių po 1akį nuolydžiui, ties pažastimi pridėjau dar 60 akių šonui ir toliau iki apykaklės mezgam taip pat. Apykaklei padarom išėmą, mezgam iki kito šono, čia jau pagal apimtis turit matuotis kokio platumo reikia, tada vėl nuo šono 60akių nuimam ir baigiame kita rankove. Taip pat mezgama nugaros dalis, tada susiuvami pečiai ir šonai, surenkam akis apačiai ant virbalų su valu, mezgame apatinę dalį stulpeliais, taip pat ir apykaklę Tikiuosi aiškiai paaiškinau
KristutKristut
Gražūs rūbeliai vasarai
  
KristutKristut
robe-a, 2011-06-10 23:25:25
Graži suknutė
Čia lyg iš kaspinėlio nerta? Ir su plonu juodu siūliuku???
robe-arobe-a
Graži suknutė
  
KristutKristut
Ojei, man jau čia per sudetinga....
olgaKolgaK
Kristut turiu dar tokiu
  
KristutKristut
ačiū,jau nusikopinau gal turite daugiau kokiu ideju sakute megzti?
robe-arobe-a
Vasarai reikia plonesnių, retesnių
  
KristutKristut
kaip cia ramu....nejau neturim ideju ir svajoniu? As pavyzdziui,galim sakyt jau sakute issiaiskinau,kaip nert,tai noreciau vasarai koki dideli nertini pasidaryti.... Kažka tipo toki
olgaKolgaK
ja vdevaju etu nitku v tolstuju igolku i priaciu mezdu petelkami
esli ja konecno pravilno poniala o cem ti sprasivala
LioleLiole
KristinaL, 2010-11-28 20:26:02
Mielosios, dar klausimėlis: kaip paslėpiate siūlų galus, kai vidirį mezginio būna?

Aš tai sukaišioju tarp išmegztų akučių Nežinau, kaip pasakyti Na į tą patį mezginį suslapstai
KristinaLKristinaL
Mielosios, dar klausimėlis: kaip paslėpiate siūlų galus, kai vidirį mezginio būna?
KristinaLKristinaL
olgacat, 2010-11-28 10:03:11
ja rastiagivaju,tolko konecno v predelah razumnogo
Oki.... Mezgu.... Nemaniau, kad taip nuobodu bus megsti tuo paciu raztu... reik > metro megsti....
olgaKolgaK
ja rastiagivaju,tolko konecno v predelah razumnogo
KristinaLKristinaL
olgacat, 2010-11-27 17:56:12
ja obicno nabiraju 10 petel(cto-bi potom bilo legce scitat),viazu nebolsoj kusocek,a potom podscitivaju skolko nuzno.etot kusocek mozno i namocit,togda uvidis na skolko pomeniaetsia posle stirki.(ili mozno nemnogo rastianut)


Jo jo, as tai suprantu... kad numezgi, bet man neaisku ar ji reikia istempti... na, tarkime, gumyte mezgant jei istempsi, tai bus daugiau cm, o jei laisvai paliksi, tai susitrauks mezginys ir bus maziau cm. Tai o man neaisku ka turi skaiciuoti, kai laisvai guli ar kai istempi... Matyt vel neaiskiai suformulavau...
colibricolibri
KristinaL, 2010-11-27 16:02:08
Merginos, o kaip apskaiciuoti reikiama akiu skaiciu? As taip isivaizduoju, kad reik numegsti pavizdi ir jo neistempant (nes pagal razta gaunasi, kad toks besitempiantis) reikia apskaiciuoti kiek akiu gaunasi 1 cm. Ar reikia istempti? Nes man gaunasi vos ne dvigubai daugiau akiu, nei siulo tenai apmesti...

aš tai užsidedu 20 akių ir mezgu pavyzdį. Po to pagal jį apskaičiuoju bendrą akių skaičių( išsimatuoju, kiek tos 20akių bus centimetrais). Mane Mama taip išmokė
olgaKolgaK
ja obicno nabiraju 10 petel(cto-bi potom bilo legce scitat),viazu nebolsoj kusocek,a potom podscitivaju skolko nuzno.etot kusocek mozno i namocit,togda uvidis na skolko pomeniaetsia posle stirki.(ili mozno nemnogo rastianut)
robe-arobe-a
KristinaL, 2010-11-27 15:38:28
Pasirodo " 2 akys sumegstos gerai iš dešinės) reiskia, kad 2 akys sumezgamos kartu, kai virbalas kismas is kaires... kitaip rastas nesigauna toks kaip pav.

Gali būti ir iš kairės, neaišku koks ten pas tave rašto aprašymas. Kartais rašo sumegsti 2 iš apačios, arba sumegsti 2 iš viršaus. Būna sutartinių ženklų schemos: rodyklės ->, <-, trikampiai iš kairės ar dešinės... Visada raštą pirmiausia reikia pabandyti, nes didelį mezginį paskui gaila ardyti
KristinaLKristinaL
Merginos, o kaip apskaiciuoti reikiama akiu skaiciu? As taip isivaizduoju, kad reik numegsti pavizdi ir jo neistempant (nes pagal razta gaunasi, kad toks besitempiantis) reikia apskaiciuoti kiek akiu gaunasi 1 cm. Ar reikia istempti? Nes man gaunasi vos ne dvigubai daugiau akiu, nei siulo tenai apmesti...
KristinaLKristinaL
Pasirodo " 2 akys sumegstos gerai iš dešinės) reiskia, kad 2 akys sumezgamos kartu, kai virbalas kismas is kaires... kitaip rastas nesigauna toks kaip pav.
KristinaLKristinaL
Pasirodo " 2 akys sumegstos gerai iš dešinės) reiskia, kad 2 akys sumezgamos kartu, kai virbalas kismas is kaires... kitaip rastas nesigauna toks kaip pav.
KristinaLKristinaL
robe-a, 2010-11-21 11:15:54
Kai kuriose schemose rašoma- 2 akys sumegstos gerai iš dešinės( rodyklė- <- ). Darbo eiga - siūlas už mezginio, virbalas iš galo, paimame 2 akis(kaip paprastai 1), ištraukiame 1 akį.
aciu. labai aisku.
robe-arobe-a
Kai kuriose schemose rašoma- 2 akys sumegstos gerai iš dešinės( rodyklė- <- ). Darbo eiga - siūlas už mezginio, virbalas iš galo, paimame 2 akis(kaip paprastai 1), ištraukiame 1 akį.
KristinaLKristinaL
colibri, 2010-11-19 18:24:51
KristinaL, 2010-11-19 18:14:00
Merginos,o ka reiskia " dvi akis sumegsti gerai?
reiškia 2 akis sumezgi - taip, kaip megztumei vieną gerą akį, bet prie jos "pridedi dar vieną.
Ar gerai suprantu, kad is desines reik kisti virbala?! O siulas turi buti uz mezginio, ar pries mezgini?
olgaKolgaK
ja ponimaju cto dve vmeste proviazat licevoj.