Forumas | Veltinis.lt - velti rankdarbiai | Vėlimas ant medžiagos

egluteglut
Tai vat, kad didesnio kiekio reikia.. Labdaroj esu jau pasirankeliojusi Na dėkui visvien
SiestaSiesta
eglut, 2011-04-29 17:41:43
Laba diena merginos,
Norėjau pasiteirauti jūsų kur dažniausiai perkate šilką? Turiu idėją, bet nerandu tinkamo šilko.. Reikia nepersišviečiančio ar bent kiek storesnio, su įdomesniu raštu. Būčiau dėkinga už patarimus kur jo ieškoti Taip pat įdomu, ar tą storesnį įveiks vilna? Ta prasme ar įsivels?

Galima padevetu rubu parduotuvese rasti idomiu silkiniu skareliu ir tikrai pigiau nei silko audiniai parduotuvese. Kuo tankesne medziaga tuo ji sunkiau isivelia. As tai audnio krasciukus labiau vilna apdelioju, kad geriau prikibtu.
KristinaLKristinaL
eglut, 2011-04-29 17:41:43
Laba diena merginos,
Norėjau pasiteirauti jūsų kur dažniausiai perkate šilką? Turiu idėją, bet nerandu tinkamo šilko.. Reikia nepersišviečiančio ar bent kiek storesnio, su įdomesniu raštu. Būčiau dėkinga už patarimus kur jo ieškoti Taip pat įdomu, ar tą storesnį įveiks vilna? Ta prasme ar įsivels?
As Gariunuose maciau nemazai audiniu. Jei reik nedidelio kiekio, gal kokioj labdaroj rasti salikeli koki?
egluteglut
Laba diena merginos,
Norėjau pasiteirauti jūsų kur dažniausiai perkate šilką? Turiu idėją, bet nerandu tinkamo šilko.. Reikia nepersišviečiančio ar bent kiek storesnio, su įdomesniu raštu. Būčiau dėkinga už patarimus kur jo ieškoti Taip pat įdomu, ar tą storesnį įveiks vilna? Ta prasme ar įsivels?
blansyteblansyte
nu tiek tikrai nepakanka.kadangi tiksliai vaikinai mano visada skaiciuoja tai galiu pasakyti ,kad veliant ant audinio kocioju viso 1400-1600 kartu .ir tai ,tiek pavelusi ir isdziovinusi daznai pamatau,kad i ant audinio vilna prastai sukibo,tai dar pakocioju ant vidurio,veldama kita sali.
cocooncocoon
blansyte, 2010-04-06 21:33:39
Kristinal.
taip jau yra ,kad i joki audini neisivelia nei silkas,nei bambukas,bananu,dilgeliu ,nei kokie kiti pluostai.Visus juos turi deti ant vilnos .tie pluostai jie nesivelia visiskai ,jie tiesiog isikabina i vilna.
iki kokio lygio velti,cia vel ziurint ko noresi .ar tik lygaus salikelio su dekoru ar pasitraukusio salikelio.As lyginu,nors manau,kad tai irgi nuo kiekvieno noro priklauso.

Tik VILNA sukabina.
Ir velti pakanka iš abiejų pusių po 200k.
blansyteblansyte
Kristinal.
taip jau yra ,kad i joki audini neisivelia nei silkas,nei bambukas,bananu,dilgeliu ,nei kokie kiti pluostai.Visus juos turi deti ant vilnos .tie pluostai jie nesivelia visiskai ,jie tiesiog isikabina i vilna.
iki kokio lygio velti,cia vel ziurint ko noresi .ar tik lygaus salikelio su dekoru ar pasitraukusio salikelio.As lyginu,nors manau,kad tai irgi nuo kiekvieno noro priklauso.
KristinaLKristinaL
Na va, isbandziau as silko sali is MazoEriuko. Labai jau knietejo pasidaryti sau koki grozi. Pradziai norejau ir krastus apvelti ir visa sali ivelti i vilna, bet po to pagalvojau, kad VASARA arti... Taigi, deliojau tik dekora.
Stasi su kokiu keblumu susiduriau:
pasirodo, SILKO gijos padetos ant silko salio NEisivelia... As naiviai tikejau, kad turi isivelti. Taigi, turi keistoka sali: ten kur vilna ir ant jos silkas - viskas grazu, o kur nebuvo vilnos - turiu zalias islinduses uodegytes. KODEL gi taip?
O dar nelabai supratau iki kokio "lygio" reik velti toki salikuti. Plius neaisku ar ji lyginti ar ne...
blansyteblansyte
Pabandysiu pasidalinti savo patirtimi.
Velti teoriškai įmanoma ant kiekvienos medžiagos,bet praktiškai tai nelabai .Reiktu rinktis retesnį audinį :šilko šifoną,retą liną,gipiūrą,trikotažą,megztą,nertą audini ,,,,.Man pačiai tai patinka linas,nors vargo su juo nemažai .Lengviausia isivelia i retą gipiurą,tiulį,megztą audinį.
Vilna tinkamiausia merino sluoksna ,nes ji plona ir švelni, ir isivelia geriausiai .Mes juk visos norime ,kad šalis būtų lengvai krentantis ir švelnutis.. jei išdžiuvus šaliui matome,kar sunkiai vilna įsivele,galime velimą vel pakartoti .

jei norite apvelti tik kraštelius ,tai puikiai tinka ir ne toks retas audinys.Aš pati šiandien apvelinejau ponge šilko šalio kraštus ir nešiu savo sesei{nacai} kad jį nutapytu.

Šilka galima apvelti ivairiai.galima tik ivelti vilna,nesiekiant ,kad šilkas stipriai susitrauktu.tada mes tik stipriai ,ilgai kočiojame.O galime ir apdeti vilna,pakočioti po 200 kartų i visas puses,ir tada jau imtis traukimosi.Tai reiškia,kad ta šalį reikia išmuilinus metyti i vonią,kad vilna pradetų stipriai trauktis.vel muiluoti ir vel metyti ,kol pasieksime reikiamą rezultatą. .
taigi,bandykit,eksperimentuokit ir džiaukites savo kurybos vaisiais

Jei kas su manimi nesutinka ,tai rašykite.Aš esu visiška savamoksle ir patirties semiuosi tik savo darbuose.Visų taisyklių nežinau,man svarbiausia,kad rezultatas mane tenkintu.
LioleLiole
Būtų smagu, jei pasidalintumėte kokią medžiagą pasirinkti, kokia vilna geriausia vėlimui ant audinio? Ko reiktų vengti veliant ant medžiagos?