Forumas | Veltinis.lt - velti rankdarbiai | Vilnos dažymas

eziukstiseziukstis
gal kuri bandėte dažyti vilną kaip batiką? suraišiojus ir suspaudus, kad tik kai kurios vietos nusidažytų? man baisiai smalsu, bet bijau, kad ištraukus tokios suraišiotos formos daiktą nebus įmanoma jo vėl lygaus padaryti. nes suspausti reikia labai labai tvirtai norint ryškaus spalvų skirtumo. O jau karštas vaškas tai išvis... kas po tokios terapijos iš vilnos liks, net baisu pagalvoti. bet gal visgi yra praktiškai bandžiusių?
eziukstiseziukstis
aš paprastai dažau patį gaminį, bet verdant jis šiek tiek pasitraukia.bandžiau tiesiog karštame vandenyje įmerkusi palaikyti, bet labai labai blankiai tepapilkėjo, nors galutinis rezultatas turėjo išėiti mėlynas. labiau patinka dažai, skirti vilnai, nei tekstilei, jie geriau į vilną susigeria, mažiau dažo ppuodus, geriau iš apsitaškiusių sienų išsivalo nei tekstiliniai(universalūs). bet šiais geriau nusidažo nuno gaminiai, tada vilnos ir audinio spalva tolygesnė būna.proporcijas jau dedu iš akies po kelių eksperimentų, kaip veikia kuris kandikas. savas dažytas darbas tarsi artimesnis, intymesnis tampa praleidus su juo daugiau laiko.
Wool-shredWool-shred
vakar isbandziau dazyma...turejau keletas medvilniniu maiseliu...nidaziau svogunu lukstais. iseju sviesi spalva, o ten kus surisau mazgiukus siulais liko siulu zalia spalva, bet su zalia graziau. pirmas blynas
LioleLiole
JurgaJudita gal nesupyks, jei įdėsiu jos rastą info apie natūralius dažus
http://www11.brinkster.com/bituke/straipsniai/augalai.html
Wool-shredWool-shred
JurgaJudita, 2010-01-19 13:52:43
Burda4ka, 2010-01-19 13:32:35
JurgaJudita, 2010-01-19 12:59:12
Burda4ka, 2010-01-18 23:12:59
Man gaminiai rudos spalvos atrodo, kad kvepia kava skaiciau, kad galima kava ir dazyti silka. Idomu kaip?Gal kas bande?
as bandziau. Va: http://www.veltinis.lt/rankdarbiai/apyrankes/senobine-30466.htm

va, tikrai, galvoju kur maciau
bet noretusi riskesnes spalvos. o kaip dazet?gal galetumete papasakoti visa procesa?Buciau labai dekinga.
Dariau taip: pasidariau stipru kavos nuovira, nukosiau, pridejau druskos taip nemazai, ir virinau ant letos ugnies gal valanda. Jeigu norisi stipresnes spalvos, reikia isgriebti, isdziovinti, ir pakartoti procesa tiek kartu, kol gausis norimas rezultatas. Kol daiktas slapias - atrodo gerokai tamsesnis. Paskutini karta isskalavau vandenuje su trupuciu acto.
Zinau, kad spalvai itvirtinti naudojami ivairus cheminiai reagentai. Labai nesinori tos chemijos - bet as neseniai nusidaziau silko su jais. Tikrai paintensyvina spalva. Bet svarbiausia, ka jie turetu daryti - tai itvirtinti spalva, kad ji nenusiplautu.
Nors neseniai veldama naudojau silka be chemijos dazyta - ir spalva nenubluko, nepaisant muilo ir karsto vandes. Tai va taip va

Ogo. Ilgas procesas, bet kadandi ruda spalva laaabai patinka reiktu pabandyti. Aciu uz pamokele tikrai pabandysiu.
Wool-shredWool-shred
JurgaJudita, 2010-01-19 12:59:12
Burda4ka, 2010-01-18 23:12:59
Man gaminiai rudos spalvos atrodo, kad kvepia kava skaiciau, kad galima kava ir dazyti silka. Idomu kaip?Gal kas bande?
as bandziau. Va: http://www.veltinis.lt/rankdarbiai/apyrankes/senobine-30466.htm

va, tikrai, galvoju kur maciau
bet noretusi riskesnes spalvos. o kaip dazet?gal galetumete papasakoti visa procesa?Buciau labai dekinga.
Wool-shredWool-shred
Man gaminiai rudos spalvos atrodo, kad kvepia kava skaiciau, kad galima kava ir dazyti silka. Idomu kaip?Gal kas bande?
LioleLiole
O kas bandė dažyti natūraliais dažais? man atrodo tada spalvos gražesnės
AdomisAdomis
Įmanoma įmanoma...supermamos forumuos buvau radus informacijos, pati ir dažius, gaunasi , ne idealiai..bet bet ...
egluteglut
Dažiau aš vilną ir naudojau vilnai skirtus dažus, naudojau taip kaip parašyta ant pokelio ir visai neblogai išėjo, neviriau, o tik įmerkiau į karštus dažus vilną ir palikau kol atauš.. nes jei virsi tai savaime aišku kad ji suvirs ir nepanaudosi jos niekur.. Išėjo visai neblogai, aišku kai kur spalvos buvo nevienodos nes per storai vilnos įdėjau ir matyt per mažai acto (o gal reikėjo druskos) įdėjau tai kai skalavau daug dažo išsiplovė.. eksperimentas buvo įdomus, bet paskaičiavus visus vargus ir išlaidas supranti kad nebus geriau negu nusipirkti jau gatavos vilnelės aišku, jeigu turis marias natūralios vilnos tai galima ir mokintis dažyti, bet aš nusprendžiau nesikankinti daugiau O džiovinau tiesiog permetusi per džiovyklės virbus (po apačia padėjusi skudurėlį, kad nekapsėtų ant žemės vanduo) kas turi sąlygas džiovinti lauke tai būtų patogiau o dažų pokelis atrodė šitaip:
http://www.senukai.lt/out/1/html/0/dyn_images/z1/0000014502331450233_z1.jpg
dar galima naudoti ir skirtus medvilnei
http://images.bite.lt/banga/files/content/200602/43eb3fac9c520.jpg
KristinaLKristinaL
Pirkau tokius dazus (ir dabar turiu kruuuva, nes po antro nepasisekusio blyno jau nebebandziau). Atseit parasyta: ideti vilna i dazus ir virti... Na, as lygtais nemaigiau stipriai tos vilnos, lygtais daviau atvesti puode su dazais, bet 1. gavosi nelygios spalvos sruogos, o 2. Jos buvo kietos, kaip veltinis Is ju jau negalejau nuplesti pluosteliu ir naudoti kitam gaminiui Bandziau kelis kartus, gavosi SHHH, daugiau nebandau... atseit laukiu prpgos, kol kas pamokys
LioleLiole
Parduotuvėse galima nusipirkti įvairiausių spalvų vilnos. Tačiau "nuspalvinti" vilną galima ir pačioms. Aš dar nebandžiau, nes nežinau nuo ko pradėti
Kaip dažyti vilną, kokiais dažais, kaip po to išdžiovinti? Pasidalinkite žiniomis ir patirtimi